1. 1. Mohu použít virtuální prohlídku na mých webových stránkách?
  2. 2. Co je panorama?
  3. 3. Co je panoramatická fotografie?
  4. 4. Co je virtuální 360° prohlídka?
  5. 5. Kolik to stojí?
  6. 6. Jak dlouho trvá než se vyfotí jedno panorama?

1. Mohu použít virtuální prohlídku na mých webových stránkách?

Naším hlavním cílem je představit virtuální 360° prohlídky celých objektů, nebo virtuální prohlídky jednotlivých místností na našich webových stránkách. Existují dvě možnosti jak dát prohlídky na svůj web:

- Použití sdílené url adresy, například : www.eurodent.gda.pl, www.wpia.uni.lodz.pl. Pokud máte omezené možnosti na vašem serveru, můžeme umístit virtuální 360° prohlídky na panoramea.eu serveru. Můžeme tedy hostit vaše virtuální prohlídky. Zaplacené virtuální 360° prohlídky jsou trvale umístěny na wpanoramie.pl serveru bez jakýchkoliv omezeních či dalších poplatků. Můžete používat přiložený odkaz k umístění na svých webových stránkách. Také dostanete odkaz na offline verzi virtuální 360° prohlídky, který můžete vypálit na CD,DVD nebo nahrát na Váš flash disk či HDD.

- Pokud by jste chtěli mít virtuální 360° prohlídku umístěnou přímo na svém webu, vezměte prosím na vědomí, že by jste museli zakoupit a stáhnout kopii licence programu Flash Panorama Playeru jehož cena se pohybuje okolo 40 Euro. Její zakoupení je jednorázové a umožní vám hostit vaší virtuální 360° prohlídku přímo na vašem serveru. Licence může být zakoupena z www.flashpanoramas.com/player

2. Co je panorama?

Panorama umožňuje prohlížet fotografie v plném 360° pohledu. Jedno panorama ukazuje jedno místo, například místnost: obyvací pokoj, kuchyň, toaletu apod., divák který se bude dívat na toto panorama si bude připadat jako by skutečně stál v dané místnosti. Pomocí myši nebo klávesnice se bude moci divák porozhlédnout po celém panorama neomezeně v 360° úhlu. Příklad jediného panoramatického snímku lze nalézt na adrese: www.panoramea.eu/faq/pano

3. Co je panoramatická fotografie?

Panoramatická fotografie je 360° panorama umístěné na dvourozměrném povrchu a může být použita například na billboardy, plakáty, letáky apod. Příklad fotky:

4. Co je virtuální 360° prohlídka?

Virtuální 360° prohlídka se skládá z několika panoramat propojených šipkami nebo jinými ikonami, které umožňují pohyb mezi panoramaty. Virtuální 360° prohlídka může zahrnovat hudbu na pozadí, vyprávění nebo jiné individuální rozhraní.

5. Kolik to stojí?   Náklady na výrobu virtuální prohlídky jsou vypočteny na individuální základě pro každý jednotlivý projekt. Náklady se vypočítávají na základě počtu panoramat v prohlídce. Je zde sleva například pro školy a jim podobná zařízení, které chtějí využít virtuální 360° prohlídky pro vzdělávací účely.

6. Jak dlouho trvá než se vyfotí jedno panorama?   Pro jeden snímek je doba focení asi 10 minut. Tento čas se však může zvýšit v případě, že oblast má mnoho prvků které vyžadují nastavení, nebo na místech s obtížným přístupem.